Doorgaan naar hoofdcontent

Warmtenet Constantijn Huygenslaan stap dichterbij

de Duurzame Wereld
Warmtenet Constantijn Huygenslaan stap dichterbij
Warmtenet Constantijn Huygenslaan stap dichterbij De gemeente Papendrecht gaat stap voor stap over van aardgas op duurzame manieren van verwarmen. Haalbaarheid en betaalbaarheid staan daarbij voorop. Eén van de mogelijkheden is de aanleg van een warmtenet. Hiervoor zien Woonkracht10, HVC en de gemeente samen kansen in de Constantijn...
Lees verder

Wijksafari Hitte in Holtenbroek Zwolle
Wijksafari Hitte in Holtenbroek Zwolle Wat zijn onaangenaam hete plekken in onze wijk? Is het thuis nog uit te houden als de temperatuur buiten oploopt? Wat betekent dit voor de meer kwetsbare inwoners van onze... Het bericht Wijksafari Hitte in Holtenbroek Zwolle verscheen eerst op Klimaatverbond Nederland. Shell verwacht
Lees verder

How can managing authorities support the development of energy communities?
How can managing authorities support the development of energy communities? Hoe gemeenten circulaire woningbouw kunnen aanvliegen Sinds deze week is er een nieuwe handreiking van het Transitieteam Circulaire Bouweconomie met inspiratie en praktische handvatten voor gemeenten: de Handreiking Tenderen voor circulaire
Lees verder

Tesla onthult aanhanger met uitklapbare zonnepanelen én nieuwe generatie batterijen
Tesla onthult aanhanger met uitklapbare zonnepanelen én nieuwe generatie batterijen Tesla onthulde deze week een aanhanger uitgerust met uitklapbare zonnepanelen, op de IdeenExpo in Hannover. Ook de nieuwe generatie batterijcellen van Tesla, de zogeheten 4680-batterijcellen, waren er te bewonderen. ACM wijzigt en verlengt
Lees verder

Consumenten en bedrijven moeten batterij verplicht registreren bij netbeheerder
Consumenten en bedrijven moeten batterij verplicht registreren bij netbeheerder Netbeheer Nederland meldt dat consumenten en bedrijven die stroom opslaan in een thuisbatterij of ander energieopslagsysteem deze per direct en verplicht moeten registreren bij hun netbeheerder.       Advertorial: Impact maken met
Lees verder

De 24H2 Challenge wordt Europees
De 24H2 Challenge wordt Europees Op 30 september aanstaande is Europa het toneel van één van de meest eigentijdse en duurzame auto-evenementen: de 24H2 Challenge. Ditmaal in de European Edition. De Challenge, die al een aantal keren in Nederland en ook Duitsland en Denemarken is verreden, heeft intussen een reputatie opgebouwd als...
Lees verder

Aanvulling subsidiepot voor isolatie van woningen
Aanvulling subsidiepot voor isolatie van woningen Je kunt bij onze gemeente weer subsidie aanvragen voor het aanbrengen van gevel-, dak- of vloerisolatie of het aanbrengen van isolerend glas voor je eigen woning. Doordat de regeling nu zo populair is, was de subsidiepot voor 2022 al helemaal op. Goed nieuws: de pot is weer aangevuld! Zo kunnen nog..
Lees verder

Kabinet: open markt, maar bescherming nationale veiligheid
Kabinet: open markt, maar bescherming nationale veiligheid Internationale samenwerking tussen bedrijven en kennisinstellingen levert kapitaal, talent en kennis op die nodig zijn voor onze welvaart en om maatschappelijke uitdagingen, zoals verduurzaming van de industrie, aan te pakken. "Uitgangspunt van het kabinet is een veilige open markt
Lees verder

Rento Hermanns en Dymph Hoffmans: "We zijn de pioniers. En dat kost een hoop tijd, dat pionieren, maar je leert er ...
Rento Hermanns en Dymph Hoffmans: "We zijn de pioniers. En dat kost een hoop tijd, dat pionieren, maar je leert er veel van." Expeditie Warmte gaf hun de kans om een aquathermie warmtenet project uit te werken en op te starten. Maar hoe nu verder? Hoe kunnen de vrijwilligers verder met het voorbeeldproject in de Utrechtse wijk Oog in Al? Rento
Lees verder

IEA: Dominantie China in zonne-industrie groot risico voor energietransitie
IEA: Dominantie China in zonne-industrie groot risico voor energietransitie Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwt voor te grote afhankelijkheid van China voor de aanvoer van zonnepanelen. In een onlangs verschenen rapport stellen ze dat de dominantie van China een bedreiging vormt voor de energietransitie.
Lees verder

Kamerbrief over voortgang Tijdelijke subsidieregeling vuurwerkverbod covid-19 opslag en vervoer 2
Kamerbrief over voortgang Tijdelijke subsidieregeling vuurwerkverbod covid-19 opslag en vervoer 2 Staatssecretaris Heijnen (IenW) informeert de Tweede Kamer over de stand van zaken van de Tijdelijke subsidieregeling vuurwerkverbod COVID-19 opslag en vervoer 2 (TSVC-19 opslag en vervoer 2).       Kamerbrief over
Lees verder